Günübirlik de olsa şehri terkedip doğanın güzelliklerini keşfedelim beraber…. Tam rafting zamanı kaçırmamak lazım.Rafting heyecanı sürüyor…

Her Çarşamba, Cumartesi ve Pazar  günü Melen Çayında rafting yapacak, gülecek, eğlenecek, stres atacak arkadaşlar aranıyor J

Haftanın her Çarşamba – Cumartesi -  Pazar günleri günübirlik rafting turu planımızı daha ayrıntılı inceleyelim.

Şimdi Plan Şöyle:

Saat 06.30 da Söğütlüçeşme Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde buluşuyor ve yola çıkıyoruz. Anadolu yakasından katılacak arkadaşlarımız E-5 üstünden kararlaştırdığımız noktalardan en son Sabihagökçen Havaalanı karşısındaki Atlantis AVM den aracımıza katılıyor. Yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuk ve arada verdiğimiz mola sonrası 09:00-09.30 gibi Düzce Dokuzdeğirmen köyüne varıyoruz.

Düzce’ye vardıktan sonra temiz havada sabah kahvaltımızı alıyoruz.

Kahvaltıdan sonra köy gezintisine cıkıp etrafı dolaşıyoruz. Etrafı keşfederken fotoğraf makinasını getiren arkadaşlarla güzel kare avına çıkıcaz. Köy gezintimizi ve anı fotoğraflarımızı çektikten sonra rafting için hazırlıklara başlıyoruz.

Rafting başlangıç saati 10.00 ve 14.30 saatleridir.Eğer sabah 10.00′a yetişirsek köy gezintimizi raftingten dönüş sonrasına bırakıyoruz.

Rafting sırasında kullanacağımız ekipmanların dağıtılması ve giyinilmesi sonrasında hepimiz botlarımızın başında toplanıyor ve Rafting için kısa bir eğitim brifingi alıyoruz.

Botlarımıza yerleşiyor ve yaklaşık 2,5 saat sürecek 12 Km lik parkurda Rafting eğlencemiz başlıyor. Her botta mutlaka bir rehber arkadaşımız bulunuyor, rafting ve Melen Çayı konusunda uzman olan rehberlerimiz bizi yönlendiriyor ve güvenliğimizi sağlıyor.

Melen Çayı üzerinde bazen kürek çekerek bazen akıntıyla ilerleyerek ama hep keyifle hep eğlenerek rafting yapıyoruz. Özel olarak giyeceğimiz neopren elbiseler, yağmurluk, can yeleği ve kask bizi hem soğuktan hem de olası risklerden koruyor.

Parkurun sonunda; üzerimizi değiştirebileceğimiz, duş alabileceğimiz ve yemek yiyeceğimiz tesisimiz var. Ayrıca odun sobasının başında oturup çayımızı yudumlarken çekilen fotoları ve videoları izleyebilirsiniz.

Çevreyi gezmek isteyenler için bir saat kadar fazladan vaktimiz var. Heryer yemyeşil ve köy çok güzel, bizce mutlaka gezilmeli ve hatta fotoğraflanmalı…

Rafting için gereken; neopren elbise,yağmurluk, can yeleği, patik ve kask organizasyon tarafından sağlanacak. Eğer dalıcıysanız ve kendinize ait dalış elbiseniz ve patiğiniz varsa onu da getirebilirsiniz, kullanımınız daha rahat olur.

Ayrıca rafting sonrası için bere ve polar tarzı sıcak tutucu elbiseleri de unutmayın.

Raftingi birlikte gerçekleştireceğimiz ekip bu alandaki en iyi ekip içiniz rahat olsun.

Yanınızda getirmeniz gerekenler : Fazladan bir çift çorap, havlu, polar üst, fazladan bir t-shirt, neopren elbisenin içine giymek için mayo (veya yedek iç çamaşırı)

Fiyat: Rafting yapanlar için Nakit: 159 TL
Kredi kartı Tek Çekim : 200 TL
Ulaşım, Rafting, Sabah Kahvaltısı, Öğlen yemeği ekipman, sigorta ve rehberlik dahildir

Program:

06:30 – Kadıköy Evlendirme Dairesi hareket

07:00 – Kurtköy Atlantis AVM önü hareket

09.00 – 09.30 Düzce Dokuzdeğirmen köyüne varış ve kahvaltı

10:00 – 10:30 Brifing ve Rafting başlangıcı (12 km.Teknik Derece 3-4)

13:30 – 14:30 Öğle Yemeği

14:30 – 15:30 Çay İkramı

15:30 – 16:30 Köy Gezisi

17:00 İstanbul’a dönüş için hareket

Bizden: Rafting alanına gidiş ve dönüş için ulaşım, dünya standartlarında Rafting malzemesi (Neopren giyim, can yeleği, kask, su geçirmez rüzgarlık, rafting ekipmanı), profesyonel rehberlik ve kahvaltı.

Sizden : Aktivitede giymek için yedek spor ayakkabı, neopren giyim altına giymek için mayo, şort vb., havlu, soğuk havalarda giymek için ince yün ya da sentetik üst giyim, yün çorap, bere ve Rafting anında çekilen fotoğraflar.


<p><b>{seferzamani} {nereden} - {nereye}</b> seferi için {biletadeti} adet bilet satın aldınız.</p> <p>PNR numaranızı (<b>{pnr}</b>) kaydetmeyi unutmayınız.</p> <p style="display:{iademesajidisplay}"> Biletinizi şubelerimizden yazdırabilirsiniz. Seyahat etmekten vazgeçerseniz biletinizi otobüsün kalkış saatine en az {iadekalansaat} saat kala sitemize giriş yaparak iade etmelisiniz. </p> <p style="display:{servisdisplay}">Servis : {seciliservis}</p> <p>Bilet bilgileri;</p> <table class='table'> <tr> <td>Koltuk No</td> <td>Cinsiyet</td> <td>Yolcu</td> <td>Fiyat</td> </tr> {biletler} </table> <p>Toplam fiyat : {toplamfiyat} TL</p> <p>İyi yolculuklar dileriz.</p>
<p><b>{seferzamani} {nereden} - {nereye}</b> seferi için {biletadeti} adet bileti puan kullanarak satın aldınız.</p> <p>PNR numaranızı (<b>{pnr}</b>) kaydetmeyi unutmayınız.</p> <p style="display:{iademesajidisplay}"> Biletinizi şubelerimizden yazdırabilirsiniz. Seyahat etmekten vazgeçerseniz biletinizi otobüsün kalkış saatine en az {iadekalansaat} saat kala sitemize giriş yaparak iade etmelisiniz. </p> <p style="display:{servisdisplay}">Servis : {seciliservis}</p> <p>Bilet bilgileri;</p> <table class='table'> <tr> <td>Koltuk No</td> <td>Cinsiyet</td> <td>Yolcu</td> <td>Fiyat</td> </tr> {biletler} </table> <p>Toplam fiyat : {toplamfiyat} TL (Puan kullandınız)</p> <p>İyi yolculuklar dileriz.</p>
<p><b>{seferzamani} {nereden} - {nereye}</b> seferi için {biletadeti} adet bilet rezervasyonu yaptınız.</p> <p>PNR numaranızı (<b>{pnr}</b>) kaydetmeyi unutmayınız.</p> <p style="display:{opsiyonsonutarihidisplay}">Rezervasyonunuz {opsiyonsonutarihi} tarihine kadar geçerlidir.</p> <p style="display:{servisdisplay}">Servis : {seciliservis}</p> <p>Rezervasyon bilgileri;</p> <table class='table'> <tr> <td>Koltuk No</td> <td>Cinsiyet</td> <td>Yolcu</td> <td>Fiyat</td> </tr> {biletler} </table> <p>Toplam fiyat : {toplamfiyat} TL</p> <p>İyi yolculuklar dileriz.</p>